Statistics

Standings

TeamMWTLGF-GAPTS
1.SWE WU19550069-1210
2.FIN WU19540140-138
3.CZE WU19530228-186
4.SUI WU19520329-254
5.SVK WU19420224-274
6.LAT WU1941128-323
7.POL WU1940138-231
8.HUN WU1940048-640

Scoring leaders

PlayerTeamMGAPTSPIM
1.Ellen RasmussenSWE WU19579160
2.My KippilaFIN WU195312150
3.Amanda Johansson DelgadoSWE WU195104140
4.Sara SteenSWE WU19568142
5.Isabella StromSWE WU195103130
6.Andrea GamperliSUI WU19539124
7.Oona KauppiFIN WU19592110
8.Isabelle GerigSUI WU19583110
9.Veera KauppiFIN WU19573100
10.Ellinor BerlingSWE WU19564100
11.Johanna HultgrenSWE WU1956390
12.Magdalena KlimovaCZE WU1953690
13.Marlene LennartssonSWE WU1956280
14.Paulina HudakovaSVK WU1946282
15.Vera AmbuehlSUI WU1955270
16.Mikaela PalmerSWE WU1954370
17.Elin GabrielssonSWE WU1951670
18.Pernilla HermanssonSWE WU1951670
19.Michaela MlejnkovaCZE WU1955162
20.Ella SundstromFIN WU1954260
21.Justyna KrzywakPOL WU1944150
22.Salla SuomelaFIN WU1953250
23.Flavia KuratliSUI WU1953252
24.Dominika SadeckaSVK WU1943252
25.Barbara TakacsHUN WU1943252
26.Tereza PilikovaCZE WU1952350
27.Linnea AlmgrenSWE WU1952350
28.Kristina HudakovaSVK WU1942350
29.Stina AnderSWE WU1952350
30.Daniela KvaskovaSVK WU1931450
31.Leona MullerovaCZE WU1951452
32.Lucie TheimerovaCZE WU1951452
33.Nikola KucharovaCZE WU1953140
34.Aniko KelemenHUN WU1943140
35.Inga AmetereLAT WU1943140
36.Kamila PaloncyovaCZE WU1953142
37.Gabriela TozickovaCZE WU1953142
38.Monika DzigureLAT WU1943146
39.Kajsa EkSWE WU1952240
40.Ina LeminenFIN WU1952240
41.Sanna SalonenFIN WU1952240
42.Sina HofmannSUI WU1952240
43.Miriam BukovaSVK WU1942240
44.Timea PatakyovaSVK WU1942242
45.Brigitta TakacsHUN WU1941344
46.Emma HultgrenSWE WU1953030
47.Aneta TvrznikovaCZE WU1952130
48.Zuzana SponiarovaSVK WU1942130
49.Sara PiispaFIN WU1952130
50.Lena BaumgartnerSUI WU1952130
51.Amanda AholaSWE WU1952132
52.Nathalie SpichigerSUI WU1951230
53.Emma HartwallFIN WU1950330
54.Gioia NiessnerSUI WU1952020
55.Karolina RozmusPOL WU1942020
56.Lucie PilikovaCZE WU1952020
57.Jana TroskovaSVK WU1942022
58.Silvia HahlFIN WU1952022
59.Sarah Charlotte ZidekovaSVK WU1942024
60.Anna PodlipniPOL WU1941120
61.Katarzyna PabisPOL WU1941120
62.Roosa SalmelaFIN WU1951120
63.Ella HolmbergFIN WU1951120
64.Michaela JessovaSVK WU1941120
65.Kristiina JarvinenFIN WU1951120
66.Sandra KusterSUI WU1951120
67.Adela PantelejevovaCZE WU1951120
68.Nicole FasslerSUI WU1951122
69.Emma DahlstromSWE WU1951122
70.Petra HavlikovaCZE WU1951122
71.Sabrina SchellenbergSUI WU1951124
72.Eliza Elizabete BerzinaLAT WU1941124
73.Chantal PaschoudSUI WU1950220
74.Andrea NemravovaCZE WU1950220
75.Patrizia LeoneSUI WU1950220
76.Rebeka GalikovaSVK WU1930220
77.Erica HellbergSWE WU1950220
78.Anni JarvinenFIN WU1951010
79.Bianca BomanFIN WU1951010
80.Viktoria DurikovaSVK WU1941010
81.Dorina KissHUN WU1941010
82.Veronika ZittovaCZE WU1951010
83.Lasma ManguleLAT WU1941012
84.Evelina FreimaneLAT WU1940110
85.Liza PecsenyaHUN WU1940110
86.Justyna FlorczakPOL WU1940110
87.Livia GregorovaSVK WU1940110
88.Nea KorhonenFIN WU1950110
89.Erika NagyovaSVK WU1940110
90.Julia RindisbacherSUI WU1950110
91.Alzbeta DurikovaSVK WU1930112
92.Martina RepkovaCZE WU1950112
93.Marta ChudyszewiczPOL WU1940112
94.Nora LeitnerHUN WU1930002
95.Fanni DomokosHUN WU1940002
96.Andrea SidlovaSVK WU1940002
97.Dagmara ZadroznaPOL WU1940002
98.Klaudia DunajPOL WU1940002
99.Jasmin KrahenbuhlSUI WU1950002
100.Chiara GredigSUI WU1950002
101.Viktorija VisnevskaLAT WU1940004
102.Liene KraujaLAT WU1940004
 

Match schedule

30.04. 16:00 Group A: FIN WU19 - LAT WU1917-0
30.04. 16:00 Group B: SVK WU19 - SWE WU191-15
30.04. 19:02 Group A: CZE WU19 - POL WU197-3
30.04. 19:04 Group B: HUN WU19 - SUI WU190-15
01.05. 16:00 Group A: FIN WU19 - CZE WU195-3
01.05. 16:00 Group B: SVK WU19 - HUN WU1915-5
01.05. 19:00 Group B: SWE WU19 - SUI WU1911-3
01.05. 19:00 Group A: LAT WU19 - POL WU193-3
02.05. 16:00 Group A: LAT WU19 - CZE WU191-10
02.05. 16:00 Group B: SWE WU19 - HUN WU1930-1
02.05. 19:00 Group A: POL WU19 - FIN WU191-9
02.05. 19:00 Group B: SUI WU19 - SVK WU196-4
03.05. 14:00 Semi-final 1: FIN WU19 - SUI WU195-3
03.05. 17:00 Semi-final 2: SWE WU19 - CZE WU197-3
03.05. 20:00 7th place: HUN WU19 - LAT WU192-4
03.05. 20:00 5th place: POL WU19 - SVK WU191-4
04.05. 12:00 Bronze game: CZE WU19 - SUI WU195-2
04.05. 15:00 Final: SWE WU19 - FIN WU196-4

Goalkeeper statistics

PlayerTeamMSG%
1.Matilda WirthigSWE WU19515193.75
2.Alisa LevalampiFIN WU19526486.66
3.Justyna TrebaczPOL WU194531084.12
4.Tina LeuenbergerSUI WU19547983.92
5.Sophia LundmarkSWE WU195511182.25
6.Kristine KirilovaLAT WU194912081.98
7.Andrea RichnavskaSVK WU1948280.00
8.Hana RanochovaCZE WU19431879.48
9.Agata KownackaPOL WU194481378.68
10.Karolina KristofovaSVK WU194822576.63
11.Ester BrunclikovaCZE WU195301075.00
12.Jill MungerSUI WU195481675.00
13.Tiia MustonenFIN WU19522873.33
14.Jana FilipsoneLAT WU194291270.73
15.Zsofia KovacsHUN WU194572470.37
16.Fanni MartonHUN WU194522369.33
17.Nelli GulyasHUN WU194191752.77