Statistics

Standings

TeamMWTLGF-GAPTS
1.IKSU550043-1310
2.Piranha Chur540136-198
3.Red Ants Rychenberg530226-196
4.Herbadent420228-134
5.Classic520332-274
6.Rubene41038-302
7.Olimpia Osowa410311-312
8.Bulldogs40047-390

Scoring leaders

PlayerTeamMGAPTSPIM
1.Katriina SaarinenClassic586142
2.Anet JarolimovaHerbadent455102
3.Mirca AndereggPiranha Chur54590
4.Corin RuttimannPiranha Chur54592
5.Therese AnderssonIKSU46282
6.Tereza UrbankovaHerbadent45380
7.Victoria WikstromIKSU44480
8.Adrianna KwiecinskaOlimpia Osowa44484
9.Andrea GidlundIKSU53580
10.Nina RantalaClassic52680
11.Natalie StadelmannRed Ants Rychenberg56170
12.Magdalena KotikovaHerbadent45278
13.Frida ErikssonIKSU54370
14.Malin ErikssonIKSU54370
15.Andrea HofstetterRed Ants Rychenberg53470
16.Karoliina KujalaPiranha Chur50772
17.Martina SöderqvistIKSU34260
18.Cassandra EdbergIKSU54262
19.Daniela StettlerRed Ants Rychenberg53360
20.Iza RydfjallIKSU53362
21.Emelie WibronIKSU53362
22.Silvana NotzliRed Ants Rychenberg53364
23.Flurina MartiPiranha Chur53366
24.Lucia KosturiakovaHerbadent42462
25.Alexandra FrickRed Ants Rychenberg55050
26.Sabrina ArpagausPiranha Chur54152
27.Katri LuomaniemiClassic54152
28.Hanna SipilainenClassic53250
29.Sandra DirksenRed Ants Rychenberg51452
30.Sonja PutziPiranha Chur54040
31.Seraina UlberPiranha Chur53140
32.Denisa BillaHerbadent43142
33.Zeltite BankavaRubene43142
34.Kristyna JilkovaHerbadent43142
35.Frida NorstromIKSU52240
36.Dominika SteglovaHerbadent42242
37.Madeleine ElliläClassic51340
38.Eliska KrupnovaHerbadent40440
39.Irena MrochOlimpia Osowa43030
40.Eija HeleniusPiranha Chur53030
41.Mira JuvonenClassic53030
42.Emma HamrénIKSU43030
43.Minna KorhonenClassic53030
44.Emma RantanenClassic52130
45.Elzbieta PiotrowskaRed Ants Rychenberg52130
46.Michelle RussiPiranha Chur52130
47.Laura BurgiPiranha Chur52130
48.Geraldine RossierPiranha Chur52130
49.Alisa PollanenClassic52132
50.Cecilia Di NardoBulldogs42134
51.Josefina EiremoIKSU41230
52.Irja LahtinenClassic51234
53.Mette Faurholt NielsenBulldogs40332
54.Monika KrausOlimpia Osowa40332
55.Ramona GabathulerPiranha Chur40334
56.Ramona KindschiPiranha Chur52020
57.Katrin ZwinggiPiranha Chur52020
58.Siru TorkkiClassic52022
59.Camilla SorigBulldogs42024
60.Linda LiceRubene41120
61.Julia JurkowskaOlimpia Osowa41120
62.Therese OrdellRed Ants Rychenberg51120
63.Manuela DominioniPiranha Chur51120
64.Liene RajeckaRubene41120
65.Margrit ScheideggerRed Ants Rychenberg51122
66.Maja StenkaOlimpia Osowa41122
67.Jasmin Damm-HenrichsenBulldogs41122
68.Susanne EkblomIKSU41122
69.Sara WilhelmssonIKSU40220
70.Jenni TuominenClassic40220
71.Evita RudziteRubene40222
72.Tiia RaitanenClassic50224
73.Namita AnderssonIKSU40226
74.Zane KlabereRubene41010
75.Edite BankavaRubene41010
76.Andrea AuerRed Ants Rychenberg51010
77.Barbora SadkovaHerbadent41010
78.Jana KorinkovaHerbadent41010
79.Anne Sofie KraghedeBulldogs41010
80.Martina SkorepovaHerbadent41010
81.Isabelle LiljaIKSU41010
82.Helle GronbechBulldogs41012
83.Mari AlilaClassic41012
84.Liene AdamaneRubene41012
85.Weronika NogaOlimpia Osowa41012
86.Karolina LittwinOlimpia Osowa41012
87.Karla KaleckaHerbadent40110
88.Malin AlfredssonIKSU50110
89.Dace RumbinaRubene40110
90.Anne Sofie ThaarupBulldogs40110
91.Simona StreiffPiranha Chur50110
92.Madara AdamaneRubene40110
93.Raakel RasanenClassic50110
94.Natalia LegowskaOlimpia Osowa40110
95.Lucie VrzalovaHerbadent40110
96.Katerina MotkováHerbadent40110
97.Henna YläsuoClassic50112
98.Hanna SamsonOlimpia Osowa40112
99.Jenny GustafssonIKSU50112
100.Andrea EberleRed Ants Rychenberg50114
101.Caroline HansenBulldogs40116
102.Magdalena KlimovaHerbadent40002
103.Anna LarsenBulldogs40002
104.Julie NiilonenBulldogs40002
105.Ursina HollensteinRed Ants Rychenberg50002
106.Karolina KrawczykOlimpia Osowa40002
107.Aniela StelmasiewiczOlimpia Osowa40002
108.Anna RomanowskaOlimpia Osowa40002
109.Barbora BurdovaHerbadent40002
110.Dzeina EgliteRubene40002
111.Sina CasuttRed Ants Rychenberg50004
 

Match schedule

05.10. 10:00 Group B: Red Ants Rychenberg - Bulldogs8-0
05.10. 13:00 Group B: Piranha Chur - Herbadent4-2
05.10. 16:00 Group A: IKSU - Rubene7-0
05.10. 19:00 Group A: Classic - Olimpia Osowa10-3
06.10. 10:00 Group B: Herbadent - Bulldogs13-4
06.10. 13:00 Group B: Piranha Chur - Red Ants Rychenberg7-5
06.10. 16:00 Group A: Rubene - Olimpia Osowa5-3
06.10. 19:00 Group A: IKSU - Classic11-3
07.10. 10:00 Group B: Herbadent - Red Ants Rychenberg3-4
07.10. 13:00 Group B: Bulldogs - Piranha Chur1-14
07.10. 16:00 Group A: Olimpia Osowa - IKSU1-14
07.10. 19:00 Group A: Rubene - Classic2-10
08.10. 10:00 7th place: Bulldogs - Olimpia Osowa2-4
08.10. 11:00 Semi-final 1: IKSU - Red Ants Rychenberg6-5
08.10. 14:00 Semi-final 2: Piranha Chur - Classic7-6 ot.
08.10. 16:00 5th place: Rubene - Herbadent1-10
09.10. 09:00 Bronze game: Classic - Red Ants Rychenberg3-4
09.10. 15:00 Final: Piranha Chur - IKSU4-5

Goalkeeper statistics

PlayerTeamMSG%
1.Linnea LexeRed Ants Rychenberg580100.00
2.Emelie PerssonIKSU570100.00
3.Daniela KesslerPiranha Chur516194.11
4.Lenka SukovaHerbadent473989.02
5.Jonna MäkihonkoClassic51001785.47
6.Malin AlfredssonIKSU5731384.88
7.Jana ChristianovaRed Ants Rychenberg51051984.67
8.Mirella EskolaClassic516384.21
9.Sara VitettiPiranha Chur5941883.92
10.Anna LarsenBulldogs41663582.58
11.Mariola SzarmachOlimpia Osowa4942380.34
12.Senja KeskitaloClassic527779.41
13.Katarzyna TolyszOlimpia Osowa430878.94
14.Dace RumbinaRubene4963076.19
15.Katerina HonkysovaHerbadent411473.33