Statistics

Standings

TeamMWTLGF-GAPTS
1.IKSU550047-1110
2.UHC Dietlikon530233-216
3.Herbadent530229-246
4.Red Ants Rychenberg430124-136
5.Classic520321-294
6.Rubene41036-242
7.Bulldogs41038-262
8.Målløs Hurricanes40046-260

Scoring leaders

PlayerTeamMGAPTSPIM
1.Victoria WikstromIKSU5610160
2.Therese AnderssonIKSU592110
3.Anna WijkIKSU556110
4.Sarah SchäfferUHC Dietlikon56280
5.Cassandra EdbergIKSU56284
6.Natalie StadelmannUHC Dietlikon55382
7.Daniela MorfUHC Dietlikon54480
8.Kristyna JilkovaHerbadent54480
9.Simone BernerUHC Dietlikon53582
10.Emelie WibronIKSU52682
11.Dominika SteglovaHerbadent54370
12.Ilona NovotnáHerbadent54372
13.Magdalena KotikovaHerbadent53472
14.Martina SöderqvistIKSU56060
15.Klára RozumováHerbadent54260
16.Anet JarolimovaHerbadent54260
17.Julia SuterRed Ants Rychenberg44260
18.Eliisa AlankoUHC Dietlikon53360
19.Marion RittmeyerUHC Dietlikon53362
20.Alexandra FrickRed Ants Rychenberg43362
21.Frida ErikssonIKSU52460
22.Katriina SaarinenClassic55052
23.Cornelia ScottUHC Dietlikon54150
24.Edite BankavaRubene44150
25.Mira JuvonenClassic54150
26.Daniela StettlerRed Ants Rychenberg44152
27.Malin ErikssonIKSU54152
28.Michaela KathrinerRed Ants Rychenberg42350
29.Silvana NotzliRed Ants Rychenberg42354
30.Sandra DirksenRed Ants Rychenberg42354
31.Frida StenvallIKSU53140
32.Andrea HofstetterRed Ants Rychenberg42242
33.Maiju HakulinenClassic52244
34.Iza RydfjallIKSU51340
35.Anne SuomalainenClassic51342
36.Mari UlmanenClassic50440
37.Denisa BillaHerbadent53030
38.Violetta VogeliUHC Dietlikon52130
39.Henna YläsuoClassic52130
40.Hanna SipilainenClassic52132
41.Lucia KosturiakovaHerbadent51232
42.Jennifer MeierUHC Dietlikon51232
43.Ina RhoosIKSU50334
44.Cecilia Di NardoBulldogs42020
45.Margrit ScheideggerRed Ants Rychenberg42020
46.Josefina EiremoIKSU52020
47.Eeva-Maria PaavolaClassic52020
48.Gitte SvendsenBulldogs42022
49.Ingvild RuudMålløs Hurricanes42022
50.Margarita KaleckáHerbadent51120
51.Sarah SchwendenerUHC Dietlikon51120
52.Andrea AuerRed Ants Rychenberg41120
53.Sandra Terese SjöströmMålløs Hurricanes41120
54.Minna KallioClassic51120
55.Sina CasuttRed Ants Rychenberg41120
56.Nina RantalaClassic51122
57.Malene FalsterBulldogs41124
58.Katja TimmelRed Ants Rychenberg40220
59.Namita AnderssonIKSU50220
60.Stinne JorgensenBulldogs40222
61.Tanja StellaUHC Dietlikon50222
62.Sara WilhelmssonIKSU50222
63.Zuzana SvobodováHerbadent50224
64.Irja LahtinenClassic50226
65.Elisabeth TorpMålløs Hurricanes41010
66.Marie HaggstromIKSU51010
67.Lucie VrzalovaHerbadent51010
68.Santa PaegleRubene41010
69.Angela ArpagausRed Ants Rychenberg41010
70.Zeltite BankavaRubene41010
71.Heidi Anette NæssMålløs Hurricanes41010
72.Camilla SorigBulldogs41010
73.Helle GronbechBulldogs41016
74.Lene Moen BenkoMålløs Hurricanes41019
75.Katerina MotkováHerbadent50110
76.Kaisa MalmbergRed Ants Rychenberg40110
77.Elin NordinIKSU50110
78.Tina ChristensenBulldogs40110
79.Liene AdamaneRubene40110
80.Anna BurgiUHC Dietlikon50110
81.Linda LiceRubene40110
82.Martina SkorepovaHerbadent50110
83.Unda MuravskaRubene40110
84.Veronica NielsenMålløs Hurricanes40110
85.Cecilia GaribaldiBulldogs40110
86.Emma RantanenClassic30110
87.Andrea EberleRed Ants Rychenberg40112
88.Baiba JurusaRubene40114
89.Angela KleinUHC Dietlikon50114
90.Martina DostalikovaHerbadent50002
91.Ilona SpiessRed Ants Rychenberg40002
92.Mette Faurholt NielsenBulldogs40002
93.Sirill Ramberg SørensenMålløs Hurricanes40004
94.Gitte MartinsenMålløs Hurricanes40004
 

Match schedule

14.10. 11:00 Group A: Rubene - IKSU2-12
14.10. 20:00 Group A: Classic - Bulldogs11-0
14.10. 17:00 Group B: Herbadent - UHC Dietlikon2-4
14.10. 14:00 Group B: Red Ants Rychenberg - Målløs Hurricanes6-0
15.10. 14:00 Group B: Målløs Hurricanes - UHC Dietlikon0-6
15.10. 11:00 Group B: Red Ants Rychenberg - Herbadent4-7
15.10. 20:00 Group A: IKSU - Bulldogs7-0
15.10. 17:00 Group A: Rubene - Classic0-2
16.10. 20:00 Group A: IKSU - Classic8-2
16.10. 17:00 Group A: Bulldogs - Rubene3-4
16.10. 11:00 Group B: Målløs Hurricanes - Herbadent2-9
16.10. 14:00 Group B: UHC Dietlikon - Red Ants Rychenberg6-7
17.10. 13:00 Semi-final 1: UHC Dietlikon - Classic12-3
17.10. 10:00 Semi-final 1: IKSU - Herbadent11-2
17.10. 10:00 5th place: Rubene - Red Ants Rychenberg0-7
17.10. 16:00 7th place: Målløs Hurricanes - Bulldogs4-5
18.10. 10:00 Bronze game: Classic - Herbadent3-9
18.10. 12:00 Final: UHC Dietlikon - IKSU5-9

Goalkeeper statistics

PlayerTeamMSG%
1.Fabienne Christina HoferRed Ants Rychenberg450100.00
2.Irene TschumperlinRed Ants Rychenberg462691.17
3.Elin NordinIKSU518290.00
4.Lone EvensenMålløs Hurricanes434587.17
5.Lenka SukovaHerbadent513286.66
6.Hana VanovaHerbadent5811485.26
7.Miranda Synnøve DalbergMålløs Hurricanes443982.69
8.Sarah SchwendenerUHC Dietlikon513381.25
9.Carina KaarsbergBulldogs4501280.64
10.Dace RumbinaRubene4832477.57
11.Laura TomatisUHC Dietlikon5551677.46
12.Malin AlfredssonIKSU528975.67
13.Mirella EskolaClassic5531973.61
14.Kreeta LakkalaClassic5271072.97
15.Anne BruunBulldogs4331470.21