Statistics

Standings

TeamMWTLGF-GAPTS
1.FIN WU19550041-610
2.SUI WU19540134-138
3.LAT WU19530213-296
4.CZE WU19520329-154
5.POL WU19420225-154
6.Poland WU19 II520320-574
7.L Matches 5-8 100000-00
8.L Matches 5-8 200000-00
9.4th B00000-00
10.3rd A00000-00
11.SVK WU19400415-270
12.GEO WU1930030-150

Scoring leaders

PlayerTeamMGAPTSPIM
1.Klaudia KoszelaPoland WU19 II58192
2.Seraina UlberSUI WU1955490
3.Tamara HasovaCZE WU1956280
4.Nikola CernaCZE WU1955382
5.Simone WyssSUI WU1954480
6.Ella AlankoFIN WU1954480
7.Julia SuterSUI WU1954482
8.Agnieszka MatfinPOL WU1945162
9.Wioletta BialonPOL WU1944260
10.Sanna RoiskoFIN WU1954260
11.Juuli HakkarainenFIN WU1951562
12.Indra BekereLAT WU1954150
13.Lucie PaulovicovaCZE WU1954150
14.Corin RuttimannSUI WU1953250
15.Emma RantanenFIN WU1953250
16.Margrit ScheideggerSUI WU1953250
17.Alexandra FrickSUI WU1953252
18.Natalia WitakPOL WU1944040
19.Linda PitkanenFIN WU1954040
20.Zuzana StredanskaSVK WU1944046
21.Riina MarkkuFIN WU1953140
22.Magdalena SkamlaPOL WU1943142
23.Petra NyforsFIN WU1952240
24.Natalia OrkiszPoland WU19 II51340
25.Heini HaapalahtiFIN WU1953030
26.Pavlina MikoláskováCZE WU1953030
27.Paula BrunovskaLAT WU1953030
28.Matilda HietalaFIN WU1953032
29.Inka LampinenFIN WU1952130
30.Rahel KaltenriederSUI WU1952130
31.Karolina HermanPoland WU19 II52130
32.Evelyne AckermannSUI WU1952130
33.Kinga BugajskaPOL WU1942130
34.Eerika SuominenFIN WU1952130
35.Hana KonickovaCZE WU1951230
36.Zuzana HalfarovaCZE WU1951232
37.Marta StachowiakPOL WU1941234
38.Hanna-Mari UimonenFIN WU1950330
39.Kristyna KrajcovicovaCZE WU1952020
40.Maja StenkaPOL WU1942020
41.Lucia KosturiakovaSVK WU1942020
42.Sabrina BiglerSUI WU1952020
43.Milla MettiainenFIN WU1952020
44.Jaana LirkkiFIN WU1952020
45.Celine ChalveratSUI WU1952020
46.Michaela VrskovaSVK WU1942020
47.Martyna RzepaPoland WU19 II52020
48.Natalia LegowskaPOL WU1942022
49.Salome VavrovaSVK WU1942022
50.Petra TardikovaSVK WU1942022
51.Elina IvanovaLAT WU1951120
52.Marianne GamperliSUI WU1951120
53.Tamara SchmuckiSUI WU1951120
54.Paulina WitakPOL WU1941120
55.Dagmar SuraCZE WU1951120
56.Veronika JankovicováSVK WU1941120
57.Minna LappiFIN WU1951122
58.Mara StapkevicaLAT WU1951122
59.Miroslava KaducakovaSVK WU1940220
60.Ella MikkolaFIN WU1950220
61.Karin VavreckovaCZE WU1950220
62.Ursina HollensteinSUI WU1950222
63.Aino JokelaFIN WU1950222
64.Malgorzata PazioPOL WU1940226
65.Zane KrisjaneLAT WU1951010
66.Sandra FrankSUI WU1951010
67.Klara GirgleovaCZE WU1951010
68.Agata SawickaPoland WU19 II51010
69.Dzeina EgliteLAT WU1951010
70.Jana KapinováSVK WU1941010
71.Liga VancaneLAT WU1951012
72.Marta StepczakPoland WU19 II51012
73.Simona RemovaSVK WU1941014
74.Christine ZimmermanSUI WU1950110
75.Jana ChristianovaCZE WU1950110
76.Dominika DomijanskaPOL WU1940110
77.Renata WroblewiczPOL WU1940110
78.Karin BackováSVK WU1940110
79.Laura BurgiSUI WU1950110
80.Annina JenalSUI WU1950110
81.Dominika CszuzovaSVK WU1940112
82.Madara RudziteLAT WU1950112
83.Bogna ZielenkiewiczPOL WU1940112
84.Jasmin KäserSUI WU1950112
85.Romana MetzovaCZE WU1950112
86.Liga AkmenkalneLAT WU1950112
87.Natalia KoszelaPOL WU1940112
88.Evelina GarbareLAT WU1950112
89.Denisa FerencikovaSVK WU1940112
90.Karolina KrawczykPoland WU19 II50114
91.Emma TalvitieFIN WU1950114
92.Kristina TokarovaSVK WU1940002
93.Agnese AkmenlaukaLAT WU1950002
94.Sintija KalvaneLAT WU1950002
95.Malgorzata RaszynskaPOL WU1940002
96.Petra NemeckovaCZE WU1950002
97.Marzena BryniarskaPoland WU19 II50002
98.Mária StancekováSVK WU1940002
99.Agnieszka ZychlinskaPoland WU19 II50002
100.Anna ZizkunaLAT WU1950002
101.Monika StefanowskaPoland WU19 II50004
102.Kristine LocmeleLAT WU1950004
103.Barbora ParizkovaCZE WU1950005
104.Veronika TurcakovaSVK WU1940006
 

Match schedule

01.02. 08:05 Group A: SUI WU19 - LAT WU1910-1
01.02. 19:02 Group B: CZE WU19 - Poland WU19 II19-4
01.02. 16:00 Group B: GEO WU19 - FIN WU190-5 *
01.02. 11:08 Group B: CZE WU19 - FIN WU191-4
01.02. 08:00 Group B: Poland WU19 II - GEO WU195-0 *
01.02. 19:00 Group A: LAT WU19 - POL WU195-4
01.02. 16:00 Group A: SVK WU19 - SUI WU191-8
01.02. 11:00 Group A: POL WU19 - SVK WU195-2
02.02. 11:00 Group A: POL WU19 - SUI WU193-8
02.02. 19:00 Match 5th-8th 2: Poland WU19 II - SVK WU1910-9
02.02. 19:00 Semi-final B: FIN WU19 - LAT WU1911-0
02.02. 16:00 Semi-final A: SUI WU19 - CZE WU194-3
02.02. 11:00 Group B: Poland WU19 II - FIN WU191-16
02.02. 08:00 Group B: GEO WU19 - CZE WU190-5 *
02.02. 08:00 Group A: SVK WU19 - LAT WU193-4
03.02. 11:00 Final: SUI WU19 - FIN WU194-5
03.02. 08:04 Bronze game: CZE WU19 - LAT WU191-3
03.02. 11:00 5th place: POL WU19 - Poland WU19 II13-0

Goalkeeper statistics