Statistics

Standings

TeamMWTLGF-GAPTS
1.UHC Dietlikon550046-810
2.IKSU540123-109
3.Dekanka530228-116
4.Rönnby IBK520317-124
5.Sveiva IB420216-294
6.Tapanilan Erä410310-163
7.Rubene410315-242
8.Nizhny Novgorod40048-530

Scoring leaders

PlayerTeamMGAPTSPIM
1.Mirca AndereggUHC Dietlikon5713204
2.Natalie StadelmannUHC Dietlikon5124162
3.Dominika SteglovaDekanka56390
4.Josefina EiremoIKSU55380
5.Simone BernerUHC Dietlikon54482
6.Kristyna JilkovaDekanka54370
7.Edite BankavaRubene44370
8.Diana BrennerovaDekanka54372
9.Karin HjelmUHC Dietlikon54372
10.Josefin AnderssonSveiva IB44372
11.Michelle WikiUHC Dietlikon53470
12.Magdalena KotikovaDekanka53472
13.Susanna TuominenRönnby IBK52570
14.Victoria WikstromIKSU51670
15.Helena LundqvistRönnby IBK55162
16.Baiba JurusaRubene43360
17.Kristine DalenSveiva IB43362
18.Karolina WidarRönnby IBK51560
19.Ilona NovotnáDekanka41560
20.Jennifer MeierUHC Dietlikon53250
21.Daniela MorfUHC Dietlikon53254
22.Frida StenvallIKSU52350
23.Violetta VogeliUHC Dietlikon52350
24.Niina ValjakkaTapanilan Erä44040
25.Line NygardSveiva IB44040
26.Hanka LackovaDekanka54040
27.Kati SalminenIKSU53140
28.Sandra VikaSveiva IB43142
29.Ina RhoosUHC Dietlikon52240
30.Klára RozumováDekanka52240
31.Mari MagnussonIKSU51342
32.Elina EnlundTapanilan Erä43030
33.Marina DurnevaNizhny Novgorod43030
34.Sofia AhlehjelmIKSU53030
35.Kristine BankavaRubene42130
36.Maiju MerikantoRönnby IBK52130
37.Therese AnderssonIKSU52130
38.Zeltite BankavaRubene42134
39.Eija HeleniusTapanilan Erä41230
40.Niina VilppunenTapanilan Erä41230
41.Angela WigellRönnby IBK51232
42.Marina BoldyshevaNizhny Novgorod41232
43.Evgenia DubrovinaNizhny Novgorod42020
44.Linn ErikssonRönnby IBK52020
45.Angela KleinUHC Dietlikon52020
46.Nina BäckmanIKSU52020
47.Isabelle SträssleUHC Dietlikon52022
48.Malin HansenRönnby IBK52022
49.Johanna HellstenTapanilan Erä41120
50.Yulia SadretdinovaNizhny Novgorod41120
51.Marie HaggstromIKSU51120
52.Linda LiceRubene41120
53.Cassandra EdbergIKSU51120
54.Tatjana VarsaRubene41124
55.Linda AndersenSveiva IB40220
56.Chantal BleikerUHC Dietlikon50220
57.Denisa BillaDekanka51010
58.Katarina TuominenRönnby IBK51010
59.Oda Kristine LangakerSveiva IB41010
60.Sanna ScheerRönnby IBK51010
61.Hanna LundstromIKSU51010
62.Anezka KaraskovaDekanka51010
63.Oksana KomissarovaDekanka51010
64.Olga GryazevaNizhny Novgorod41010
65.Jana DrbohlavovaDekanka51010
66.Rita SevastjanovaRubene41010
67.Santa LiepinaRubene41012
68.Sara SchaferUHC Dietlikon41012
69.Elin RhöösIKSU51012
70.Ingvild RuudSveiva IB40110
71.Emma Linnea Evelina VestlingSveiva IB40110
72.Aurelia PescadorUHC Dietlikon50110
73.Anna VartiainenRönnby IBK50110
74.Margarita KaleckáDekanka50110
75.Alena ShipanovaNizhny Novgorod40110
76.Sara StåhlbergRönnby IBK50110
77.Zuzana SvobodováDekanka50110
78.Katerina VaculikovaDekanka50110
79.Jenni JärveläTapanilan Erä40110
80.Gitta SuominenTapanilan Erä40110
81.Nicole VogtUHC Dietlikon50110
82.Maria PerfilovaNizhny Novgorod40112
83.Susanne RiuttaRönnby IBK50112
84.Unda MuravskaRubene40112
85.Zane KlabereRubene40112
86.Tanja PaakkonenTapanilan Erä40112
87.Namita AnderssonIKSU50112
88.Caroline BaggeRönnby IBK50002
89.Katerina MotkováDekanka50002
90.Susanne EkblomIKSU50002
91.Valentina ZorinaNizhny Novgorod40002
92.Anna VybornovaNizhny Novgorod40002
93.Marita SolbergSveiva IB40002
94.Cathrine PedersenSveiva IB40002
95.Liene RajeckaRubene40002
96.Hege JohansenSveiva IB40002
97.Oxana MatveevaNizhny Novgorod40004
98.Alina PevznerNizhny Novgorod40004
 

Match schedule

09.01. 09:30 Group A: Nizhny Novgorod - Dekanka0-15
09.01. 12:30 Group A: Sveiva IB - UHC Dietlikon1-12
09.01. 15:30 Group B: Rönnby IBK - Rubene9-2
09.01. 18:30 Group B: IKSU - Tapanilan Erä6-2
10.01. 09:30 Group A: Sveiva IB - Nizhny Novgorod8-6
10.01. 12:30 Group A: UHC Dietlikon - Dekanka6-3
10.01. 15:30 Group B: Rönnby IBK - IKSU2-3
10.01. 18:30 Group B: Rubene - Tapanilan Erä2-3
11.01. 09:30 Group A: Dekanka - Sveiva IB7-2
11.01. 12:30 Group A: UHC Dietlikon - Nizhny Novgorod21-0
11.01. 15:30 Group B: Rubene - IKSU2-10
11.01. 18:30 Group B: Tapanilan Erä - Rönnby IBK1-3
12.01. 09:30 7th place: Rubene - Nizhny Novgorod9-2
12.01. 12:30 5th place: Sveiva IB - Tapanilan Erä5-4 ps.
12.01. 10:30 Semi-final A: UHC Dietlikon - Rönnby IBK4-2
12.01. 13:30 Semi-final B: IKSU - Dekanka2-1
13.01. 09:58 Bronze game: Rönnby IBK - Dekanka1-2 ot.
13.01. 12:00 Final: UHC Dietlikon - IKSU3-2 ps.

Goalkeeper statistics

PlayerTeamMSG%
1.Sarah SchwendenerUHC Dietlikon553198.14
2.Hana VanovaDekanka588594.62
3.Malin AlfredssonIKSU579692.94
4.Emma WidarRönnby IBK518290.00
5.Elin NordinIKSU525389.28
6.Hanna PetterssonRönnby IBK5731087.95
7.Laura TomatisUHC Dietlikon550787.71
8.Liisa KokkonenTapanilan Erä433684.61
9.Dace RumbinaRubene41122482.35
10.Linnea LexeSveiva IB4831981.37
11.Lenka SukovaDekanka525680.64
12.Kristine LarsenSveiva IB4371078.72
13.Sanna SihvoTapanilan Erä429976.31
14.Natalia RudakovaNizhny Novgorod4572272.15
15.Liudmila KorzhavinaNizhny Novgorod4241070.58
16.Nataliya TenyakovaNizhny Novgorod472125.00