Statistics

Standings

TeamMWTLGF-GAPTS
1.SWE WU19770082-1014
2.FIN WU19650148-1210
3.CZE WU19740335-208
4.SUI WU19640233-238
5.POL WU19640230-338
6.LAT WU19621324-265
7.RUS WU19621327-395
8.NOR WU19520316-234
9.GER WU1951048-222
10.SVK WU1950055-520
11.HUN WU1950052-500

Scoring leaders

PlayerTeamMGAPTSPIM
1.Mariia KitaevaRUS WU196153180
2.Nina RantalaFIN WU19698172
3.Kristine GrigorjevaLAT WU196132154
4.Victoria WikstromSWE WU197105150
5.Matilda RotevallSWE WU19778152
6.Theres LendtSWE WU19768140
7.Eliisa AlankoFIN WU196103130
8.Frida ErikssonSWE WU19767130
9.Johanna DahlinSWE WU19784122
10.Kristyna JilkovaCZE WU19755100
11.Sara AnderssonSWE WU19746100
12.Julia SuterSUI WU19646104
13.Ekatarina KuvshinovaRUS WU19628102
14.Dominika SteglovaCZE WU1976392
15.Lisa NerellSWE WU1976392
16.Eliska VratnaCZE WU1975492
17.Adrianna KwiecinskaPOL WU1964594
18.Ellinor NilssonSWE WU1978086
19.Isabell KrantzSWE WU1974484
20.Karolina DutkiewiczPOL WU1963582
21.Sonja PutziSUI WU1965272
22.Louise WickstromSWE WU1974370
23.Santa LiepinaLAT WU1964370
24.Elin TjarnstromSWE WU1974372
25.Laura MertsalmiFIN WU1964372
26.Linn ErikssonSWE WU1973470
27.Ieva BusmaneLAT WU1963472
28.Wioletta BialonPOL WU1963476
29.Emma ItanenFIN WU1962570
30.Sandra VikaNOR WU1952572
31.Sofie AnderssonSWE WU1972466
32.Hanka LackovaCZE WU1971560
33.Anet JarolimovaCZE WU1965050
34.Dominika BogaczykPOL WU1965052
35.Alexandra FrickSUI WU1964150
36.Klara CoufalovaCZE WU1974150
37.Jessika SundbergSWE WU1974150
38.Maria PerfilovaRUS WU1964152
39.Rebecca HermannSUI WU1963250
40.Agnieszka SralPOL WU1963250
41.Karin StettlerSUI WU1963250
42.Agata JankowskaPOL WU1963252
43.Mikaela WallgrenFIN WU1963252
44.Erika TjusbergSWE WU1972350
45.Ramona OttSUI WU1962350
46.Jennifer MeierSUI WU1962350
47.Riikka KarjulaFIN WU1961450
48.Jenni TuominenFIN WU1961452
49.Malgorzata PazioPOL WU1963144
50.Marianne NadimNOR WU1953146
51.Anastasia AbakumovaRUS WU1962242
52.Regula SchoriSUI WU1962242
53.Ella AlankoFIN WU1962242
54.Sarah AltweggSUI WU1961340
55.Paula Szpilman-MalickaPOL WU1961340
56.Zanda AmolinaLAT WU1961346
57.Anni TollikkoFIN WU1960442
58.Anni RainioFIN WU1963030
59.Juuli HakkarainenFIN WU1963030
60.Henriette KnudsenNOR WU1953030
61.Karolina KrysPOL WU1963034
62.Madeleine HeiskanenGER WU1952130
63.Karoline SanderengenNOR WU1952130
64.Kristiina SimolinFIN WU1962130
65.Mia KarjalainenFIN WU1962130
66.Irina TimofeevaRUS WU1962132
67.Magnhild VoldenNOR WU1951230
68.Sofia HaglundSWE WU1971230
69.Tiia SalmiFIN WU1961232
70.Anastasia MalakhovaRUS WU1961232
71.Unda MuravskaLAT WU1961234
72.Michaela VrskovaSVK WU1952020
73.Anne HaapasaloFIN WU1962020
74.Emma RothoffSWE WU1972020
75.Michelle WikiSUI WU1962020
76.Eliska HofmanovaCZE WU1972020
77.Seraina UlberSUI WU1952020
78.Karen FarnesNOR WU1952024
79.Jana FrangiSUI WU1961120
80.Anika MahlerGER WU1951120
81.Maria SkarsmoNOR WU1951120
82.Olga SimackovaCZE WU1971120
83.Dagmar SuraCZE WU1971120
84.Hana BlazkovaCZE WU1971120
85.Christelle NivaFIN WU1961122
86.Silvana NotzliSUI WU1961122
87.Rita SevastjanovaLAT WU1961122
88.Salome VavrovaSVK WU1951122
89.Sophie KuhneGER WU1950220
90.Anna JohanssonSWE WU1970220
91.Vera PelevinaRUS WU1960220
92.Hege OisethNOR WU1950220
93.Iveta HyrslovaCZE WU1970220
94.Mara StapkevicaLAT WU1960222
95.Santa TorstereLAT WU1960222
96.Tatiana BrusRUS WU1960222
97.Tanja StellaSUI WU1961010
98.Kathi MakovitsGER WU1951010
99.Nikolett ZsitnyánszkiHUN WU1951010
100.Natalia KazikovaRUS WU1961010
101.Zofia ZajdzinskaPOL WU1961010
102.Marketa VanacovaCZE WU1971010
103.Lisa Merle EntelmannGER WU1951010
104.Lisa SchosseGER WU1951010
105.Fanny GatzkeGER WU1951010
106.Tiia KollinFIN WU1961010
107.Tone EinstulenNOR WU1951010
108.Marna LundeNOR WU1951010
109.Liga CebuleLAT WU1961010
110.Jana KapinováSVK WU1951012
111.Zuzana SedlakovaCZE WU1971012
112.Antje HubnerGER WU1951012
113.Anita AntalHUN WU1951012
114.Lucia KosturiakovaSVK WU1951014
115.Monika MalakPOL WU1960110
116.Kamila TatarskaPOL WU1960110
117.Maria MullerGER WU1950110
118.Evija PolakovaLAT WU1960110
119.Denisa BystrickaSVK WU1950112
120.Michelle RussiSUI WU1960112
121.Ilze JustamenteLAT WU1960112
122.Karolina GruszczynskaPOL WU1960112
123.Bernadett LadányiHUN WU1950112
124.Diana IsjominaLAT WU1960114
125.Bogna ZielenkiewiczPOL WU1960114
126.Marte TrogstadNOR WU1950002
127.Andrea DubiczHUN WU1950002
128.Zuzana StredanskaSVK WU1940002
129.Sara PatzeltGER WU1950002
130.Alena PolevaRUS WU1960002
131.Annekathrin MunchGER WU1950002
132.Rahel KaltenriederSUI WU1960002
133.Nadja BurkardSUI WU1960002
134.Adrienn KopferHUN WU1950002
135.Anna KolesarovaSVK WU1950002
136.Anna WengovaSVK WU1950002
137.Edina PerjeHUN WU1950002
138.Hanna SamsonPOL WU1960002
139.Diana MarusinovaSVK WU1950002
140.Ulrike MullerGER WU1950004
141.Petra GesovaSVK WU1950004
142.Michaela KrivulcikovaSVK WU1950004
143.Hana KorcekovaSVK WU1950004
144.Aleksandra LifshitcRUS WU1960004
145.Vivien Farkasne VaradiHUN WU1950006
146.Evelina GarbareLAT WU1960007
147.Malgorzata RaszynskaPOL WU1960008
148.Alina PevznerRUS WU1960009
 

Match schedule

06.11. 12:30 Group A: RUS WU19 - CZE WU193-7
06.11. 10:00 Group A: SWE WU19 - HUN WU1917-0
06.11. 15:00 Group A: LAT WU19 - POL WU194-7
06.11. 17:30 Group B: SVK WU19 - GER WU191-4
06.11. 20:00 Group B: FIN WU19 - NOR WU198-1
07.11. 20:00 Group A: CZE WU19 - SWE WU191-7
07.11. 10:00 Group A: POL WU19 - RUS WU1912-5
07.11. 15:00 Group A: HUN WU19 - LAT WU191-10
07.11. 10:00 Group B: NOR WU19 - SVK WU198-1
07.11. 17:30 Group B: SUI WU19 - FIN WU191-4
08.11. 17:30 Group A: LAT WU19 - CZE WU191-2
08.11. 20:00 Group A: SWE WU19 - RUS WU1913-2
08.11. 12:30 Group A: HUN WU19 - POL WU191-5
08.11. 10:00 Group B: FIN WU19 - SVK WU1921-0
08.11. 15:00 Group B: GER WU19 - SUI WU191-5
09.11. 12:30 Group A: RUS WU19 - LAT WU194-4
09.11. 10:00 Group A: CZE WU19 - HUN WU1912-0
09.11. 12:30 Group A: POL WU19 - SWE WU191-13
09.11. 12:30 Group B: GER WU19 - FIN WU190-8
09.11. 20:00 Group B: SUI WU19 - NOR WU199-0
10.11. 15:00 Group A: SWE WU19 - LAT WU1910-1
10.11. 10:00 Group A: HUN WU19 - RUS WU190-6
10.11. 12:30 Group A: CZE WU19 - POL WU197-1
10.11. 17:30 Group B: SVK WU19 - SUI WU190-12
10.11. 20:00 Group B: NOR WU19 - GER WU194-1
11.11. 16:00 Semi-final A: SWE WU19 - SUI WU1915-2
11.11. 13:00 9th place: RUS WU19 - SVK WU197-3
11.11. 19:00 Semi-final A: FIN WU19 - CZE WU194-3
12.11. 08:00 5th place: POL WU19 - NOR WU194-3
12.11. 14:00 Bronze game: CZE WU19 - SUI WU193-4
12.11. 11:00 7th place: GER WU19 - LAT WU192-4
12.11. 17:00 Final: FIN WU19 - SWE WU193-7

Goalkeeper statistics